Jaka odżywka do rzęs i brwi będzie odpowiednia?

Wygląd zewnętrzny jest ważny jeśli chodzi o pewność siebie. Zadbane ciało, włosy i paznokcie pozwalają czuć się dobrze we własnej skórze. Odpowiednia dieta, niezbędna dawka ruchu, zniwelowanie stresu są istotne dla prawidłowego funkcjonowania całego organizmu, zarówno fizycznie jak i psychicznie. Najczęściej podczas większego wysiłku, permanentnego stresu buntuje się całe ciało. Zmniejsza się odporność, pojawia się ogromne fizyczne zmęczenie. Organizm wysyła sygnały ostrzegawcze również poprzez wygląd skóry, włosów i paznokci. Domaga się zadbania o siebie, zwolnienia tempa.

Jedynym z najczęściej i najszybciej pojawiających się oznak stresu są wypadające włosy.

O ile powszechniej znane jest osłabienie włosów na głowie, o tyle bardziej wymagające są rzęsy i brwi. Są one niezwykle ważne dla zdrowia i ochrony oczu przed czynnikami mechanicznymi.

Co zrobić, jeśli pomimo odpowiedniej diety oprawa oczu jest nadal osłabiona? Skutecznym i prostym rozwiązaniem jest odżywka do rzęs i brwi. Na rynku istnieje szereg różnych produktów, które mają pomóc w zachowaniu gęstych brwi, a także pozwalających na przyciemnienie i wydłużenie rzęs. Czynniki zewnętrzne, produkty do makijażu nie wpływają korzystnie na ich stan.

Producenci wychodzą naprzeciw wysokim wymaganiom klientek. Spośród wielu kosmetyków pielęgnacyjnych, odżywka do brwi i rzęs zajmuje jedno z wyższych pozycji jeśli chodzi o skuteczność. Jak zatem wybrać najlepszą odżywkę?

Przede wszystkim należy kierować się aktualnymi potrzebami brwi i rzęs, bezpieczeństwem stosowania, a także budżetem. Istnieje wiele odżywek, które są skuteczne, jednak nie należą do najtańszych. Niestety, cena często jest adekwatna do działania.

W składzie odżywka na rzęsy powinna zawierać: keratynę, allantoinę, D-panthenol, enzymy oraz witaminy.

Są to najczęściej używane składniki w tego typu produktach.

Pomimo dostępnych rankingów odżywek,  to każda kobieta powinna przetestować ją na sobie, chociaż tak naprawdę każda z nich przyniesie korzystny efekt. Przed zakupem warto zwrócić uwagę na właściwości odżywki (np.regenerujące, stymulujące wzrost), formułę (np. hipoalergiczna), a także konsystencję (np. w kremie, w żelu). Ważne jest też opakowanie i sposób nakładania. Można wybrać najwygodniejszą, m.in. odżywkę w tuszu, tubce, eyelinerze.

Rozpoczynając przygodę z odżywkami należy zapoznać się nie tylko z efektami, które przynoszą, ale też z przeciwwskazaniami ich stosowania. Uczulenie na którykolwiek ze składników odżywki wyklucza z jej stosowania. Konsultacji z lekarzem powinny zasięgnąć również kobiety w ciąży oraz karmiące piersią, ponieważ nie przeprowadzono szczegółowych badań nad bezpieczeństwem ich stosowania w tym okresie. Jednak każda kobieta może cieszyć się pięknymi i gęstymi rzęsami i brwiami.

Alternatywą dla aptecznych i drogeryjnych produktów jest naturalna odżywka do rzęs. Jeśli nie powoduje alergii może być stosowana również jako odżywka do rzęs w ciąży i podczas karmienia, ponieważ olej ten stosowany zewnętrznie nie przynosi negatywnego działania. Olejek zaleca się przelać do pustego opakowania po bezbarwnym tuszu i nakładać każdego wieczoru na rzęsy i brwi. To bezpieczny sposób, aby szybko cieszyć się piękną i naturalną oprawą oczu.

Dodaj komentarz