Sztuczne rzęsy od A do Z

Marzysz o pięknych, długich i gęstych rzęsach? To nic trudnego!

Obecnie sztuczne rzęsy stały się podstawowym dodatkiem oraz uzupełnieniem makijażu. Dzięki nim oko jest uwypuklone i kusi pięknym spojrzeniem. Na rynku oferowane są nam różnego rodzaju typy sztucznych rzęs. Możemy wybierać pomiędzy kępkami, osadzonymi na pasku, czy też doczepianymi różnymi metodami. 

Jakie sztuczne rzęsy?

Dobór rzęs w dużej mierze zależy od kształtu oka. Przykładowo u osoby posiadającej głęboko osadzone oczy konieczne jest nadanie trójwymiarowości, a przy oczach wypukłych jedynie zagęszczenie linii rzęs. Ważne jest także to, jaka długość będzie dla ciebie satysfakcjonująca.

Kępki lub rzęsy doczepiane np. metodą 1:1 pozwalają uzyskać bardzo naturalny efekt. Jest to możliwe dzięki dobraniu odpowiedniej długości elementów oraz umiejętności modelowania odpowiedniego kształtu.

Rzęsy na pasku są znacznie prostszą w aplikacji opcją. Można je znacznie szybciej i wygodniej dokleić, gdyż są w całości jednym elementem. Bardzo ważne jest, aby tego typu rzęsy były na przeźroczystym pasku. Dzięki temu efekt będzie o wiele lepszy i bardziej naturalny.

Szczególnie polecanym producentem rzęs jest firma Ardell. Sztuczne rzęsy jakie ona oferuje mają bardzo szeroką gamę. Możemy wybrać różnego rodzaju zestawy i konfiguracje. Ardell produkuje także najczęściej wybierany klej DUO, który również jest dostępny w wielu opcjach i kolorach.

Jak przykleić sztuczne rzęsy?

Rzęsy przyklejamy na samym końcu, po skończeniu wykonywania makijażu.

Aby przykleić rzęsy na pasku, zaczynamy od przymierzenia elementu do oka. Pasek powinien mieć odpowiednią długość. Kiedy jest za długi, należy go obciąć. Następnie na sztuczne rzęsy nakładamy klej i czekamy kilka sekund. Rzęsy wraz z klejem delikatnie dociskamy do linii rzęs i sprawdzamy, czy dobrze się trzymają. Kiedy wszystko jest gotowe, tuszujemy jedynie dolne rzęsy.

Zanim przykleimy kępki, to powinniśmy starannie pokryć tuszem nasze rzęsy, aby były sztywne. Warto też namalować na powiece kreskę eyelinerem bądź ciemnym cieniem. Następnie za pomocą pęsety moczymy kępkę w kleju i kładziemy sztuczne rzęsy na naturalnych. Polecanym sposobem jest zaczęcie od najdłuższych rzęs, kończąc na najkrótszych, aby uzyskać wymodelowany efekt.  Pamiętaj również o dobraniu dobrego kleju, aby rzęsy były trwale przyklejone .

Przedłużanie metodą 1:1 polega na przyklejeniu sztucznej rzęsy do naszej naturalnej. Tego typu rzęsy wykonywane są w salonach kosmetycznych. Dzięki temu rozwiązaniu uzyskamy najtrwalszy efekt przedłużenia, który może utrzymać się nawet do miesiąca.

Gdzie można kupić sztuczne rzęsy?

Sztuczne rzęsy są bardzo popularne, dlatego dostaniemy je w każdym sklepie kosmetycznym. Miejscem, gdzie można je kupić jest także internet. On-line zdobędziesz je często w dużo bardziej atrakcyjnej cenie niż stacjonarnie.

Dodaj komentarz