Co na wypadające rzęsy?

Rzęsy to dla każdej kobiety niezwykle ważny element upiększający, jednak warto również wiedzieć o tym, iż pełnią one bardzo istotną funkcję ochronną dla narządu wzroku. Rzęsy ochraniają oko przed różnego rodzaju niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi takimi jak np. kurz lub pyłki. Niestety wiele kobiet zmaga się z problemem wypadających rzęs, co może być spowodowane różnymi czynnikami. Czym zatem może być spowodowane wypadanie rzęs i jak powinna wyglądać ich pielęgnacja, aby powróciły do swojego pierwotnego stanu?

Dlaczego rzęsy wypadają?

Wypadające rzęsy to problem związany z osłabieniem mieszków włosowych, jednak jeśli chodzi o czynniki mające wpływ na taki stan rzeczy, to są one różnorodne. Wśród tych najczęściej spotykanych można wymienić przede wszystkim stres, przyjmowanie niektórych lekarstw, zaburzenia hormonalne takie jak np. choroby tarczycy, infekcje, a także nieodpowiednią dietę.

Jak powinna wyglądać regeneracja rzęs?
Aby w odpowiedni sposób zregenerować rzęsy, niezwykle ważne jest to, aby podjąć w tym celu stosowne działania. Kobiety, które korzystają z zabiegu przedłużania rzęs, powinny na jakiś czas zaprzestać wizyt u kosmetyczki, ponieważ sztuczne rzęsy nadmiernie obciążają te naturalne. Kolejną bardzo ważną kwestią, o której należy pamiętać jest sposób wykonywania demakijażu, ponieważ zamiast energicznie pocierać powieki, należy przystawić do nich na kilkanaście sekund bawełniany wacik nasączony płynem do demakijażu. Demakijaż oczu powinien być wykonywany przed snem, o czym wiele kobiet niestety zapomina. W przypadku wypadających rzęs niezwykle ważna jest również dieta, która powinna być bogata w produkty zawierające witaminy (A, C, z grupy B), cynk oraz miedź.

Odżywki do rzęs

Odpowiednia pielęgnacja rzęs to nie tylko odpowiednia dieta i higiena, ale również stosowanie kosmetyków, które pomogą wzmocnić, odżywić, a także przyspieszyć porost rzęs. Najlepsza odżywka do rzęs to taka, która zawiera w swoim składzie olejek rycynowy. Wspomniany olejek pomaga wzmocnić włoski, a także stymuluje ich wzrost. Warto również wiedzieć o tym, iż olejek rycynowy pomaga nabłyszczać rzęsy, a także sprawia, że stają się one ciemniejsze. Oprócz olejku rycynowego w odżywce do rzęs warto również szukać witaminy E, która pomaga ograniczyć proces ich wypadania, a także pantenolu, kwasu hialuronowego, wyciągu ze skrzypu polnego oraz witaminy PP. Jeśli problem wypadających rzęs nie znika, warto, zamiast odżywki postawić na serum, które odznacza się większą koncentracją składników aktywnych, dzięki czemu jego działanie jest lepsze.

Dodaj komentarz