Co stosować na porost rzęs?

Dla wielu kobiet wygląd zewnętrzny jest niesamowicie ważny. Z tego powodu dbają o dietę o odpowiednią ilość ćwiczeń fizycznych. Jednakże dbają również o takie detale jak wygląd dłoni i paznokci czy rzęs. Każda kobieta chciałaby móc pochwalić się firaną rzęs zza których spogląda na ukochanego.

Co jest dobre na porost rzęs?

Obecnie kosmetologia oferuje zabieg przedłużania, a nawet zagęszczania rzęs. Co jednak, gdy kobieta stawia na naturalność z różnych powodów?  Wtedy należy skorzystać ze sposobów znanych kobietom już od pokoleń. Każda babcia wiedziała co na porost rzęs wybrać, a idealnym środkiem jest olejek rycynowy. Należy tylko zadbać, aby nie dostał się do oka. Współcześnie kobieta ma o wiele większy wybór i może korzystać z gotowych produktów do rzęs jak odżywka na porost rzęs czy inny preparat na porost rzęs, które dostępne są w formie żelów, olejków. Preparat na rzęsy jest dostępny w każdej drogerii w przedziale cenowym dostępnym dla każdej kobiety.

Oczywiście jak każdy inny produkt preparat na rzęsy powinien być stosowany regularnie, aby widoczne były efekty. Do wyboru dostępne są odżywki bardziej znane jak i te mniej popularne, ale to kobieta musi dobrać indywidualnie odpowiedni rodzaj odżywki do rzęs. Może także polegać na całkowicie naturalnych sposobach jak regularne wcieranie w rzęsy olejku rycynowego czy kokosowego. Niektórzy uważają, że dobrym sposobem na piękne rzęsy jest ich szczotkowanie. Do szczotkowania rzęs powinno się używać specjalnego grzebyka lub spłaszczonej szczoteczki z naturalnego czy sztucznego włosia. Rzęsy powinny być rozczesywane wieczorem po demakijażu, co ma pobudzić je do wzrostu. Innym polecanym sposobem jest także smarowanie rzęs zwykłą wazeliną, która rzęsy nabłyszcza i nawilża.

Z kolei gdy kobieta zastanawia się jak wydłużyć rzęsy w szybki sposób powinna użyć tuszu wydłużającego rzęsy. Przede wszystkim powinno zadbać się o odpowiednią dietę, która dostarczy składniki konieczne do porostu rzęs. Tymi składnikami są witaminy i minerały jak  A, E, z grupy B, H, D, C czy  żelazo, cynk, wapń, miedź i krzem.

Chcą skupić się na długofalowej pielęgnacji rzęs warto zapamiętać kilka zasad takich jak:

  • wybór dobrej jakości maskary,
  • stosowane kosmetyki powinny zawierać substancja odżywcze z witaminami,
  • stosowanie delikatnego demakijażu,
  • regularne stosowanie odżywki do rzęs,
  • uzbroić się w cierpliwość.

Dowiadując się co jest dobre na porost rzęs można po pewnym czasie pochwalić się wachlarzem zadbanych i długich rzęs. Jednak każda kobieta musi dobrać sposób dbania o swoje rzęsy do własnych potrzeb, gdyż to co na wzrost rzęs jest dobre to na pewno regularność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *