Co stosować na porost rzęs?

Dla wielu kobiet wygląd zewnętrzny jest niesamowicie ważny. Z tego powodu dbają o dietę o odpowiednią ilość ćwiczeń fizycznych. Jednakże dbają również o takie detale jak wygląd dłoni i paznokci czy rzęs. Każda kobieta chciałaby móc pochwalić się firaną rzęs zza których spogląda na ukochanego.

Co jest dobre na porost rzęs?

Obecnie kosmetologia oferuje zabieg przedłużania, a nawet zagęszczania rzęs. Co jednak, gdy kobieta stawia na naturalność z różnych powodów?  Wtedy należy skorzystać ze sposobów znanych kobietom już od pokoleń. Każda babcia wiedziała co na porost rzęs wybrać, a idealnym środkiem jest olejek rycynowy. Należy tylko zadbać, aby nie dostał się do oka. Współcześnie kobieta ma o wiele większy wybór i może korzystać z gotowych produktów do rzęs jak odżywka na porost rzęs czy inny preparat na porost rzęs, które dostępne są w formie żelów, olejków. Preparat na rzęsy jest dostępny w każdej drogerii w przedziale cenowym dostępnym dla każdej kobiety.

Oczywiście jak każdy inny produkt preparat na rzęsy powinien być stosowany regularnie, aby widoczne były efekty. Do wyboru dostępne są odżywki bardziej znane jak i te mniej popularne, ale to kobieta musi dobrać indywidualnie odpowiedni rodzaj odżywki do rzęs. Może także polegać na całkowicie naturalnych sposobach jak regularne wcieranie w rzęsy olejku rycynowego czy kokosowego. Niektórzy uważają, że dobrym sposobem na piękne rzęsy jest ich szczotkowanie. Do szczotkowania rzęs powinno się używać specjalnego grzebyka lub spłaszczonej szczoteczki z naturalnego czy sztucznego włosia. Rzęsy powinny być rozczesywane wieczorem po demakijażu, co ma pobudzić je do wzrostu. Innym polecanym sposobem jest także smarowanie rzęs zwykłą wazeliną, która rzęsy nabłyszcza i nawilża.

Z kolei gdy kobieta zastanawia się jak wydłużyć rzęsy w szybki sposób powinna użyć tuszu wydłużającego rzęsy. Przede wszystkim powinno zadbać się o odpowiednią dietę, która dostarczy składniki konieczne do porostu rzęs. Tymi składnikami są witaminy i minerały jak  A, E, z grupy B, H, D, C czy  żelazo, cynk, wapń, miedź i krzem.

Chcą skupić się na długofalowej pielęgnacji rzęs warto zapamiętać kilka zasad takich jak:

  • wybór dobrej jakości maskary,
  • stosowane kosmetyki powinny zawierać substancja odżywcze z witaminami,
  • stosowanie delikatnego demakijażu,
  • regularne stosowanie odżywki do rzęs,
  • uzbroić się w cierpliwość.

Dowiadując się co jest dobre na porost rzęs można po pewnym czasie pochwalić się wachlarzem zadbanych i długich rzęs. Jednak każda kobieta musi dobrać sposób dbania o swoje rzęsy do własnych potrzeb, gdyż to co na wzrost rzęs jest dobre to na pewno regularność.

Dodaj komentarz