Jak dbać o rzęsy?

Wiele kobiet pragnie mieć gęste, długie rzęsy, które stanowiłyby idealną ozdobę dla ich oczu. Niestety, matka natura nie każdego obdarzyła zachwycającymi włoskami na powiekach. Pocieszający jest natomiast fakt, że wszystko się nieustannie rozwija, a w tym także kosmetologia. Obecnie można wyczarować ze znikomej ilości rzęs piękny kruczoczarny wachlarz.

Ale co to są właściwie rzęsy? To lekko zaginające się włoski występujące na powiece górnej i dolnej obu oczu.

Ciekawostką jest to, że żywotność rzęs u ludzi wynosi 100 – 150 dni. Na powiece górnej znajduje się 120 do 250 rzęs, na dolnej od 50 do 150. Podstawową funkcją rzęs jest to, by chronić oczy przed dostawaniem się do nich różnych zanieczyszczeń. Jednakże kobiety lubią, gdy to, co praktyczne staje się również piękne. Długie rzęsy są marzeniem wielu z nich. By takie otrzymać należy je prawidłowo pielęgnować.

Jak dbać o rzęsy? Warto poznać kilka porad dotyczących pielęgnacji rzęs, które mogą okazać się bardzo przydatne i podpowiedzą, jak wzmocnić rzęsy:

  • Olej rycynowy – ma on właściwości regenerujące i wzmacniające. Jeśli borykasz się z nadmiernym wypadaniem włosków, warto przetestować ten patent. Wystarczy za pomocą starej spiralki nanieść olej na rzęsy u gotowe. Teraz pozostaje czekać na efekty!
  • Drogeryjne odżywki – obecnie wiele firm kosmetycznych oferuje wiele preparatów, które mają na celu przyspieszyć wzrost włosków rzęs i zregenerować je oraz odżywić. Jest to bezpieczniejsza metoda, ponieważ olejek rycynowy może drażnić spojówki.
  • Nie należy używać zalotki do rzęs po ich wytuszowaniu. Jest wtedy większe ryzyko, że rzęsy zostaną uszkodzone, złamane i zamiast pomóc to zrobimy sobie krzywdę.
  • Demakijaż jest również bardzo ważnym aspektem w pielęgnacji rzęs. Niedokładny może powodować uszkodzenia mechaniczne rzęs. Należy to robić delikatnie, ale dokładnie.

Niektórym jednak nie wystarcza naturalna długość rzęs. Wtedy wiele pań korzysta z usług przedłużania rzęs. Jak dbać o przedłużone rzęsy?

  • Najpierw należy pozwolić, by klej mógł zaschnać. Dlatego przez 24 godziny od czasu przedłużania nie powinno się moczyć rzęs.
  • Nie zaleca się stosowania zalotki. Przedłużone rzęsy są już podkręcone, a to może je tylko niepotrzebnie uszkodzić.
  • Nie należy używać tuszu do rzęs, ponieważ nie jest to potrzebne, a do tego można tym uszkodzić rzęsy.
  • Nie należy pocierać oczu i wycierać ich ręcznikiem po kąpieli.

Teraz już wiemy jak dbać o rzęsy po przedłużaniu. Może to sprawiać nie mało kłopotów, ale kobiety są w stanie poświęcić się dla pięknych rzęs. Zanim jednak podejmie się decyzję o przedłużaniu, to warto postarać się zregenerować swoje naturalne włoski. Warto przetestować kilka sposobów, by móc je wszystkie ocenić i wyłonić zwycięzcę. Teraz nie pozostaje nic innego, jak czekać na pierwszy efekty!

Dodaj komentarz