Tusz do rzęs – informacje i rodzaje tuszy

Tusz do rzęs to jeden z podstawowych kosmetyków w każdej damskiej kosmetyczce. Odpowiednio dobrany i właściwie nałożony dodaje głębi spojrzeniu i stanowi doskonałe wykończenie każdego makijażu. W zależności od tego jaki efekt chcemy uzyskać, zastosujmy odpowiedni kosmetyk, który nada nam bardziej naturalny lub wieczorowy wygląd. Wśród szerokiej gamy tuszy do rzęs dostępnych na rynku, na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Podkreśl naturalne piękno!

Makijaż codzienny oczu nie wymaga tak dużej uwagi, jak makijaż wieczorowy, ale i jemu warto poświęcić trochę czasu, aby nasz wygląd był świeży, a spojrzenie głębokie. Przed nałożeniem tuszu warto zastosować odżywkę, która wzmocni nam rzęsy, a przy regularnym stosowaniu zagęści je i pogrubi. Jeśli na tym efekcie zależy ci najbardziej zastosuj pogrubiający tusz do rzęs, z odpowiednią szczoteczką. Dzięki takiej maskarze osiągniesz efekt gęstych, ale niesklejonych rzęs, które ewidentnie pogłębią nasze spojrzenie. Nieco inny efekt osiągniesz jeśli zastosujesz tusz do rzęs wydłużający. Dzięki niemu twoje spojrzenie będzie bardziej zalotne. Jeśli zastosujesz natomiast tusz do rzęs wydłużający i podkręcający, tylko spotęgujesz ten efekt. Pamiętaj jednak, że taki rodzaj tuszu sprawdzi się najlepiej na naturalnie gęstych rzęsach. Jeśli nie możesz pochwalić się takimi rzęsami lub efekt jaki uzyskałaś dzięki odżywce jeszcze nie jest zadowalający, warto zastosować tusz do rzęs pogrubiający. Jeśli jednak twoje rzęsy wymagają jedynie podkreślenia koloru, zastosuj tusz wydłużający rzęsy bez żadnych kompleksów!

Tusz do zadań specjalnych?

Wodoodporny tusz do rzęs sprawdza się nie tylko w sytuacjach ekstremalnych – na basenie, na wakacjach czy w saunie. Warto go mieć w kosmetyczce i stosować chociażby przy niepogodzie – jeśli pada deszcz lub śnieg, a ty musisz wyjść na zewnątrz. Wodoodporny tusz do rzęs zagwarantuje, że makijaż oczu pozostanie nienaruszony. Warto jednak pamiętać, że do jego zmycia należy użyć specjalnego preparatu lub płynu micelarnego. Zwykłe mleczko do demakijażu może sobie z nim nie poradzić. Jeśli twoje oczy są wrażliwe lub masz alergię na jakiś składnik zwykłego tuszu do rzęs, można zastosować tusz do rzęs hypoalergiczny. Taki tusz sprawdzi się również w sytuacji, kiedy nosisz soczewki kontaktowe i twoje oczy szybciej się męczą lub przesuszają.

Bez względu na to jaki rodzaj tuszu jest najlepszy dla ciebie, najlepiej jest poeksperymentować. Może bowiem okazać się, że drogi, wydłużający tusz do rzęs nie zapewni efektu jakiego się spodziewamy, a polecany i reklamowany tusz pogrubiający sklei twoje rzęsy i cię uczuli. Warto wypróbować kilka rodzajów, bo efekt może być zaskakujący nawet dla ciebie.

Dodaj komentarz